
Poznańskie kino Rialto w Poznaniu juz po raz czwarty znalazło się wśród nominowanych do 8. edycji Nagród PISF, przyznawanych za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Wręczenia Nagród PISF odbędzie się we wrześniu podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Już od 20 kwietnia rusza cykl „Poniedziałki z klasyką” w kinie Rialto. Od kwietnia do czerwca wyświetlane będą najważniejsze filmy światowej kinematografii:

Są świadkami historycznych wydarzeń i nie pozwalają, by o nich zapomniano – laureaci wielkopolskiej nagrody honorowej prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Czy pierwsza megaprodukcja z powstaniem wielkopolskim w tle to „filmowe arcydzieło” czy „kuriozum roku”? Niezależnie od ocen, film Łukasza Barczyka, który od piątku można zobaczyć w kinach, osiągnął już gigantyczny sukces: jest o nim głośno, jakby dostał Oscara.

Wyróżnienie Polskiego Instytutu Sztuki filmowej to jedna z najważniejszych nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Wśród nominowanych w kategorii najlepsze kino w tym roku jest m.in. poznańskie Rialto.
Rozpoczyna się 38. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Prócz nominowanych filmów, o trofea powalczą także kina. Wśród nich znalazło się poznańskie Kino Rialto, które ma szanse wygrać Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Laureata poznamy we wtorek, 10 września.

Kino Rialto zostało nominowane do 5. nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. O kinie opowiada Piotr Zakens, kierownik kina. Uroczysta gala wręczenia nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się 9 maja 2012, podczas 37. Gdynia Film Festival.

My proponowaliśmy – Czytelnicy głosowali. W sobotę zakończył się nasz plebiscyt na najbardziej kultowy neon Poznania. Zwyciężyła świetlna reklama kina Rialto przy ulicy Dąbrowskiego. Wygrana była miażdżąca – neon zebrał aż 42procent wszystkich głosów internautów.

W poznańskim kinie Rialto zakończył się remont sali projekcyjnej. Remont rozpoczął się 26 sierpnia, a już w środę, 14 września, widzowie mogli zobaczyć nowy film Woody’ego Allena „O północy w Paryżu”, siedząc w nowych fotelach.
Kino Rialto przy ul. Dąbrowskiego. Neon odrestaurowany
w październiku 2010, jeszcze kilka lat
temu jego barwą świecenia był biały.

Wiosną 1956 roku poznańskie kino Rialto przystosowano do projekcji panoramicznej. 56 lat później w jeżyckim kinie zamontowano najnowocześniejszy projektor w mieście. Od tej pory filmy w Rialto można oglądać w rozdzielczości 4K.

Kino Rialto w Poznaniu ma już 75 lat. 28 grudnia 1937 roku pierwsi widzowie oglądali tu seans „Barbary Radziwiłłównej” z Jadwigą Smosarską w roli głównej.
Nadchodzi wielki remont w kinie Rialto. Wiadomo, że wystrój zostanie zachowany w stylu retro. Rialto pozbywa się swoich starych krzeseł. Można je kupić już za 10 złotych.
Nowy projektor w kinie Rialto. W związku z cyfryzacją kin w kinie pojawił się nowoczesny projektor wyświetlający filmy w rozdzielczości 4k.